Historia marki

Historia marki Sigma sięga 1722 roku, kiedy to niedaleko Amsterdamu założono pierwszą na świecie firmę produkującą farby - Peter Schoen&Son. Nazwa marki Sigma Coatings pojawiła się po raz pierwszy w 1972 roku z fuzji trzech największych holenderskich producentów powłok malarskich. Producentem tej marki był światowy producent powłok lakierowych SigmaKalon z siedzibą w Uithoorn w Holandii. Dzięki połączeniu przełomowych technologii z bezkompromisową jakością wyrobów, Sigma Coatings szybko stała się najczęściej wybieraną marką w krajach Beneluxu oraz zajęła znaczącą pozycję wśród profesjonalistów w Niemczech, Danii, Włoszech i Polsce.

2008 rok ­ amerykański koncern PPG ogłosiły przejęcie grupy SigmaKalon.

PPG z siedzibą w Pittsburgu jest światowym dostawcą farb, lakierów, chemikaliów, wyrobów optycznych, materiałów specjalistycznych, szkła oraz włókna szklanego. Przedsiębiorstwo to zatrudnia ponad 34.000 ludzi i posiada 125 zakładów produkcyjnych oraz podmiotów stowarzyszonych w ponad 25 krajach. Akcje PPG są notowane na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

PPG Polifarb Cieszyn S.A. - to nowa nazwa wiodącego na polskim rynku producenta farb i lakierów dla odbiorców przemysłowych, z siedzibą w Cieszynie, który od 1999 roku należał do grupy SigmaKalon. PPG Polifarb Cieszyn SA działa na polskim rynku ponad 60 lat. Firma stale uzupełnia i unowocześnia swoją ofertę o wyroby spełniające oczekiwania i nowe wymagania odbiorców. Jednym z obszarów jej działania są wyroby lakierowe dla przemysłu meblowego, w tym lakiery, bejce, emalie i środki pomocnicze.

Nowość

Sigma Protector

Profesjonalny środek do pielęgnacji i konserwacji drewnianych powierzchni okien i drzwi zewnętrznych wykończonych wyrobami Sigma. Znacznie wydłuża trwałość powłoki lakierowej oraz ułatwia utrzymanie ram okiennych i powierzchni drzwi w czystości.

Więcej »
ppg
Copyright © 2009 PPG Polifarb Cieszyn SA. Wszytkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny i utrzymanie WizjaNet
Strona kojarzona z: ,